9. oddíl Pentageront

Tento oddíl dospělých se poprvé registroval v roce 2014 a jeho vedení se ujaly Jezinka – Vlaďka Loydová  s Deboorou – Danou Třískovou.

Jak už z názvu vyplývá, odštěpil se z oddílu Pentagramus procesem zestárnutí, poté co se  z patnáctiletých středoškoláků stali promující vysokoškoláci a z vůdců ve středním věku definitivně oldskauti. Pro zajímavost lze konstatovat, že díky projektu Pentagramus už se narodilo několik dětí, jejichž rodiče se seznámili v oddíle či na táboře. Už předtím jsme ale mívali některé samostatné akce, kupříkladu opakovanou účast na středověkých slavnostech v Kutné hoře, nebo vícedenní výpravu na Slovensko do Trenčína. V třetím roce samostatné existence však stále ještě velmi těsně spolupracujeme s původním šestým oddílem, pomáháme na výpravách i táboře (vaření, účtování a podobné populární práce). A také pochopitelně stále pokračujeme v činnosti na virtuálním projektu.

Více se zajímáme o kulturu, neujde nám Muzejní noc, Evropský víkend otevřených zahrad či tradiční předvánoční setkání na Staromáku. Fred začal psát další knihy, tak děláme autorská čtení.

Doufáme, že příští roky najdeme pro své vlastní akce ještě více času, pokud nám to podmínky a zdraví  dovolí. Případně vznikne další oddíl family skautingu.

Share Your Thoughts